Hoş Geldiniz | 24 Temmuz 2024 Çarşamba

İNGİLİZCE VE ALMANCA DİL EĞİTİMİ


İKİ YABANCI DİL EĞİTİMİ İLE YABANCI DİL EĞİTİM POLİTİKAMIZ

Anaokulu Yabancı Dil Eğitimi

Anaokulumuzda keyifli oyunlarla yaş grubuna uygun yabancı dil eğitimi verilir. 36-48 ay grubu öğrencilerine İngilizce; 48-60 ay ve 60-72 ay grubu öğrencilerine İngilizce ve Almanca eğitimi verilir. Erken yaşta yabancı dil öğrenimi; soyut düşünme yeteneğini, tek dille öğrenim gören çocuklara oranla daha fazla geliştirir. Bu nedenle erken dil öğrenimi, kavram geliştirme ve değerlendirme gibi üst düzey bilişsel becerilerde öğrenciye üstünlükler sağlar. Eğitimciler yabancı dil eğitiminin 2 yaşından itibaren uygun olduğunu, 13 yaş için ise çok geç kalındığını söylerler. Dil öğrenmeye elverişli olunan bu dönemde çocuklar bilişsel ve zihinsel olarak her iki dilin anlamını kavrayabilir ve bunu ifade edebilirler. Bizler Gülerçin Koleji anaokulu olarak, çocuklarımızın dünyada başka dillerin de konuşulduğunun farkına varmalarını sağlamak ve ilerideki dil öğrenimlerini kolaylaştırmak amacı ile yabancı dil eğitiminin ilk tohumlarını atıyoruz. Bu eğitimleri, İngilizce ve Almanca branş öğretmenleri, ders kitapları, eğitim CD’ leri, oyunlar, şarkılar, drama, boyama ve diğer aktivitelerle 4,5 ve 6 yaş grubu çocuklarımıza sevdirerek veriyoruz.

İlkokul - Ortaokul ve Lise Yabancı Dil Eğitimi

Okulumuzda 1. yabancı dil olarak İngilizce, 2. yabancı dil olarak ise Almanca dilleri öğretilmektedir. Öğrencilerimize İngilizcenin sevdirilmesini ve günlük yaşantı içerisinde kullanımının kazandırılmasını amaçlamaktayız. Bunun için İngilizce öğretmenlerimiz sınıf içi ve dışında sürekli İngilizce konuşarak öğrencilere model olup, öğrencileri de dil kullanımına teşvik etmektedirler. Ayrıca bir ve ikinci sınıflarımızda sınıf öğretmenlerimiz tarafından da her derste İngilizce tekrarlar yapılmakta ve çocuklarımızın bu yolla dil öğrenmeleri pekiştirilmektedir. Derslerimizi öğrencilerin konuları içselleştirmesini amaçlayarak çeşitli oyunlar, aktiviteler, şarkılar, el işi çalışmaları, dramatizasyon, ikili çalışmalar ve grup çalışmaları ile destekliyoruz. Öğrencilerimize her yıl öğrendikleri bu dilde kendilerini ifade edebilecekleri çeşitli etkinlikler düzenlenir. Ürün dosya sunumları, İngilizce drama gösterileri, bilimsel araştırma sunumları ve İngilizce alış-veriş günü gibi öğrencilerin yaşlarına ve dil becerilerine göre seçilen bu etkinlikler de programımızın parçasıdır. Öğrencilerimiz ayrıca İngilizce olarak yürütülen haftalık kulüp etkinliklerine de katılarak bu dili doğal ortamlarda geliştirebilme olanakları yakalarlar. Okulumuz öğrencileri her yıl Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen sınavlara girmeye teşvik edilirler. Uluslararası geçerliliği olan bu sınavlar 7-12 yaş arası İngilizce öğrenimi gören çocuklara yönelik hazırlanmaktadır.

Yabancı Dil Eğitimi Etkinliklerimiz

• İki Yabancı Dilde Drama, ve Sosyal Kulüp Etkinlikleri. • Comenius Projesi İle Öğrenci Değişim Programı. • İngiltere Yaz Okulu • Yeni Kayıt Öğrencilerimize Takviye Eğitim Programı. • Müfredat Çeşitliliği ve LGS Çalışma Programı. • Uzaktan Eğitim Programı. • Uluslar arası Sınavlar Cambridge Sınavları. • Uluslar arası Kaynak Kullanımı. • Uluslar arası Geziler & Yaz Kampı. • Tiyatro ve sinema etkinlikleri.

Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ