Hoş Geldiniz | 23 Temmuz 2024 Salı

ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE REHBERLİK SERVİSİ HİZMETLERİ

Sınavlar

Okulumuz da hedeflenen en iyi akademik başarı için ilkokul 2. Sınıftan itibaren 12. sınıfa kadar tüm akademik derslerden sınavlar yapılmaktadır. Okulmuzda Türkiye Geneli Okulistik Deneme Sınavı uygulanmaktadır. Bu sınav da öğrenciler akademik başarılarını ve durumlarını Türkiye genelinde görmekte sınav tümüyle bağımsız kurum tarafından her ay düzenli olarak uygulanmaktadır.

Deneme Sınavları

Okulmuzda Türkiye Geneli Deneme Sınavları uygulanmaktadır. Bu sınavlarda öğrenciler akademik başarılarını ve durumlarını Türkiye genelinde görmekte sınav tümüyle bağımsız kurum tarafından her ay düzenli olarak uygulanmaktadır.

Yazılılar ve Kuizler

Okulumuzda uygulanan yazılılar da öğrencinin her yönden akademik bilgisi ölçülmektedir. Yazılı sınavlar her dersten iki tane yapılmakta olup, tüm sorular okulumuz akademik ders zümre öğretmenleri tarafından hazırlanmaktadır. kuizler zorunlu olmamakla birlikte öğretmenlerimize ünite ile ilgili dönüt vermekte ve kuiz sonuçları veri tabanına işlenerek öğrencinin akademik düzeyi takip edilmektedir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Öğrenci yaşamında bilgi ve başarının yanı sıra düşünce ve davranış hazırlığının da önemli bir etken olduğundan hareketle yola çıkarak, öğrencilerimizin gelişim süreci içinde karşılaştıkları güçlükleri problem haline dönüşmeden çözmelerine yardımcı olmak, kendini tanıyan, uyum ve iletişim becerisine sahip, çevresine duyarlı, mutlu, sağlıklı, yaratıcı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak temel amacını gütmektedir. Öğrencinin; problem çözme, karar verme ve uyum sağlaması için gerekli olan bilgi ve becerileri kazanmasını, Öğrencinin özelliklerini (ilgi, yetenek, istek, kişisel özellikleri gibi) ve gizil güçlerini tanıması, farkında olması ve en üst düzeyde geliştirmesini, Öğrencinin bireysel özellik ve gizil güçlerini toplumsal platformda değerlendirebilmesini, yaşamını, geleceğini planlamasını, kararlarının sorumluluğunu alabilmesini, sağlamaya yönelik uygulamalar yapılmaktadır.

Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ